Konverents "See linn ja teine. Emajõe Ateenast Supilinna"

Konverents "See linn ja teine. Emajõe Ateenast Supilinna"

"See linn ja teine. Emajõe Ateenast Supilinna" on kahe ülikooli ja ühe linnaosaseltsi ühine mõte, mis sai teoks konverentsina Tartus. Projekti eesmärk oli ühelt poolt uurida linna arengut teaduslikult ja teiselt poolt käsitleda linna kui emotsioonidest rikast keskkonda.

Kolm päeva vältav konverents ühendas endas äärmused: utoopia ja päris linna, unistused ja nende purunemise, korra ja kaose, valge ja musta, sidudes esimese teisega ning andes Vitruviuse poolt kirjeldatud ruumi ja struktuuri reeglitele - tänavatele, väljakutele ja fassaadidele - nähtava kõrval nähtamatu mõõtme.

Tartu on ainulaadne nii Eestis kui ka kogu Euroopas, selle linna südameringi kujundab ülikool - üks väheseid valgustusajastu ülikoole ja paremini säilinud akadeemilisi ansambleid Prantsuse revolutsiooni järgses Euroopas. Ülikooli arhitekti Johann Wilhelm Krause idee Per aspera ad astra! on siin juhtinud tudengeid, keda tänagi kutsume kaasa mõtlema. Ent valge kõrval on linnal ka tumedam pool, mis lõppkokkuvõttes annab joonele värvi, objektiivsele subjektiivse varjundi, analüütilisele fenomenoloogilise poole.

Konverentsi avapäeva esimest poolt saad vaadat käivitades alloleva klipi

Allikas: http://www.uttv.ee/naita?id=14803