XXI Supilinna päevad (26.-30. aprillil 2023)

2023. a Supilinna päevade teema on „Kõik on platsis!“. Tule sinagi, et tähistada Supilinna kevadet, toredaid naabreid ja mõnusat avalikku ruumi.

KAVA

Kolmapäeval, 26. aprillil:
6.30 Hommikune linnuretk Veljo Runneliga. Selgitame välja, kes meie aedades laulavad. Koguneme kiigeplatsil kiige juures.
18.00 Supilinna tänavakunsti ekskursioon. Kohtume Kroonuaia ja Kloostri tänava nurgal.

Neljapäeval, 27. aprillil:
17.00 Tartu linnamuuseumi ja Tartu linnaraamatukogu ekskursioon „Kirjanduslik Supilinn“. Koguneme Herne poe ees.

Reedel, 28. aprillil:
18.00 Supilinna arhitektuurilooline ekskursioon „Märgilised majad”. Anname üle Supilinna parima maja märgi. Koguneme Herne poe ees. Ekskursiooni juhib Mart Hiob.
20.00 Kirjandus- ja lõkkeõhtu Mülä hoovis. Üles astuvad Jüri Metssalu, Kristina Viin ja Kaarel Viljaste.

PLATSIPÄEV
Laupäeval, 29. aprillil:

16.30 Ukrainakeelne Supilinna ekskursioon. Ekskursiooni juhib Peep Mardiste, tõlgib Galina Strelovska. Kogunemine kiigeplatsil ukrainlaste telgi juures.

Marja mängutänav
12.00 Mängutänava avamine Tähtvere-Marja nurgal.
12–16 Tegevused mängutänaval. Pallimängud, ratta trikirada, male- ja kabelauad, looduse märkamise bingo, putukate joonistamise võistlus ja kõik muu, mida lapsed (ja mängulised täiskasvanud) suudavad välja mõelda. Kohal on mängujuhid Tartu Kesklinna koolist.

Pealaval kiigeplatsil:
13.00 Platsipäeva avamine
13.05 Mustlasansambel Maljarka
13.30 Laulupesa lapsed
14.00 Tantsumõmm. „Kiigadi-kaagadi“ ühistantsimine rahvusvahelise tantsupäeva puhul (õpetust jagatakse kohapeal)
14.30 Tähtvere tantsukeskus
15.00 Allikabänd
15.30 Anastasia Kolesnik
15.50 JJ Street
16.00 Vabalangus
16.30 Kehad
17.00 THE CROSSLEGS
18.00 LONITSEERA

Päevajuht Jüri Metssalu

Tegevused kiigeplatsil:
Täika, Tartu Linnamuuseum, Trüki- ja paberikunstikeskus TYPA, Noorte Kotkaste Tartu Malev, HuviTERA, Paranduskelder, Akros, Päästeamet, Supilinna Seltsi infotelk ja rohevahetus

Süüa ja juua pakuvad: Ukraina heategevuslik supitelk (kogu tulu Ukraina kaitsjatele), Tartu Toidujagamine, VLND burger, Kolm Tilli, Ehedik, Peninuki Napsikoda, Toome kohvik.

NB! Ühekordseid nõusid me ei kasuta. Platsil on Panditopsi pandipakendite süsteem. Veel parem: võta oma nõud kaasa!

Lodi Jõmmu tunnisõidud:
Väljumised Emajõe tänaval asuvalt Supilinna kailt kl 14:30, 15:30, 16:30.
Pilet 6/4/2 eur (täiskasvanu/õpilane/laps vanuses 2-7 a)

AVATUD HOOVIDE PÄEV
Pühapäeval, 30. aprillil:
Supilinlased avavad oma uksed, väravad ja südamed. Avatud hoovikohvikud ja näitused. Lasteetendus.

11–14 Kroonuaia 7 Kesklinna kooli kogukonnapäev koolimajas ja selle hoovis
13–17 Kroonuaia 68 Kohvik Naba. Kohvik ja maalide näitusmüük
11–15 Kroonuaia 76 Mülä. Supipäev Müläs.
11–14 Kroonuaia 66a Taevamanna lasteaias (sissepääs Oa tänavalt). Tartu Luterliku Peetri Kooli lasteaia kohvik. Väga lastesõbralik aed - saab pannkooke ja liivakooke, kiikuda ja kaevata, kannuga teed ja kardemoniga kohvi. Vihmaga saab olla toas - meil on ruumi :)
10–17 Emajõe 1b (Emajõe Büroohotelli hoovis) Kontorikohvik VÖRK. Kohvikutepäeva skeene uus tulija avab esmakordselt mõned uksed ja kõik südamed gotoAndPlay & NOPE Supilinna kontori juures. Meil on mõnusat istemugavust, rammusat kosutust ja hella keelekastet ning WiFi Vörk on ka olemas!
11–14 Oa 22 Suvi Küpsetab. Õed Triin ja Merike avavad kodukohviku. Saab kartulisalatit, minipannkooke ja minivahvleid, juuretisega rukkileiba ja spinati-fitaki karaskit, saiakesi ja kringlilõike ja palju muud head ja paremat. 
10–... Herne 5 Naabri Kass. Alustame hommikul varakult, seega jäta kodus puder söömata ning naudi selle asemel meie juures maitsvaid muhvineid ja vahvleid! Kohvi ja teed saab ka ikka. Ootame just sind!
11–... Herne 20 Saiasahwer. Pererahvas avab oma koduhoovi kõigile külastajatele. Pakume oma suurepärast kringli- ja koogivalikut!
11–15 Herne 34a Supilinna supikohvik Suhvik. Maitsvad supid, nii soolased kui magusad puhtaist eestimaisetest koostisainetest. Supikõrvaseks leib ja sepik, erinevad leivamäärded ja maitsevesi. Võimalus ka kaasa osta.
14-20 Herne 38 hoovi punases kuuris. Marge Nelgi ja Daniil Logovoi näitus „Ravikuur“.
11–18 Herne 53b Hernes, hernes, uba! Kohviku toidud on loodud Supilinna tänavate - eks ikka Herne, Oa, Kartuli, Kõrvitsa jt järgi. Minipannkoogid ja mängukohvik, kus saab osta liivakooke mänguraha või "aitäh-i" eest. Pere elu õied esitlevad Supilinna loomade portreenäitust, pereisa ketrab nostalgilist vinüüli.
12–... Marja 26 Take-away burksikohvik Miku juures. Avame enda hoovi ehk akna. Coleslaw salatiga lägaburks ja magus kokteil.
11–13 Tähtvere ja Marja nurga peal Marja jäätisepang. Koduses vahvlis käsitööjäätis. Kogu müügitulu annetame Ukraina heaks.
12–16 Tähtvere 4-2 korp! Indla konvendikohvik
11–17 Lepiku 3 Kollase Kassi Kohvik. 11–13 Avatud hoovikohvik kõigile. 13–17 avatud kohvik etenduse külastajatele.
14 ja 17 Lepiku 3 Lasteetendus „Igal kassil oma rada“. Lugu „Igal kassil oma rada“ räägib kahest kassist. Annelinnas elavast toakassist nimega Kohuke ja Supilinnas elavast tänavakassist nimega Kõu. Pilet 3/5 (kohapeal sularahas)
12–... Lepiku 14 Vegan brunch. Heategevuslik kohvik, mille tulud lähevad Tartu Kassikaitse kassidele. Leged road nagu Pasta di Ardi ja mõned uued nagu tofu-quiche. Hoovis saab tutvuda Tartu Kassikaitse hoolealustega, teha annetusi kasside heaks ja vaadata Ardi Sažko maale (Supi)linna vaadetega.
11–18 Piiri 10 Maailmalõpu kohvik. Supilinna lõpus on kohvik, kus kunagi kohtume kõik. Kohvik ja aiamüük. Pakume pannkooke (nii soolaseid kui magusaid), pontšikud, teed ja kohvi ning ka küpsetisi. Müügiks on riideid, veidi mööblit, kodu ja aiatarbeid ning igast muud väikest ja suurt kila-kola.
11.00 – ... Supilinna suplus-ujuvkai ääres mobiilne saunalava. Jääsuppi kahjuks sel kevadel enam ei pakuta, küll aga värskendavat Emajõevett supluseks ja lõkkepajast sooja teed meega. Saunalava pilet (0–3 eurot), mis läheb suplus-ujuvkai kevadhoolduse läbiviimiseks – vastav piluga mahuti asub sauna ukse kõrval.

16 Jalkamatš Supilinn vs Lodjakoda. Tartu linna sõudebaasi juures jalkaväljakul (Lubja tn otsas, teisel pool jõge). Tule Supilinna eest mängima ja kaasa elama!
19 Lodi Jõmmu sünnipäev Lodjakojas. Jõmmu saab 17! Üles astuvad LÕÕM, RUTE, TUULEBANT. Sissepääs prii.

MÜLÄs
Hoia Mülä tegemistel silm peal nende sotsiaalmeediakanalitel.
R-P Suure Munamäe Päkapikkude linnus Mülä hoovis. Sissepääs linnusesse 2 eurot (koolieelikud tasuta). Töötoad, trennid ja päkapikkude söömaajad. Tule ja saa rollimängust osa!

Kavas võib ette tulla muudatusi.
Kõik üritused on tasuta (v.a lodjasõidud, päkapikulinnus ja hooviteater – täpsem info kavas).
Lisainfo: Supilinna seltsi juht Helen Hiiemaa (50 27 962)


Tuhat tänu toetajatele ja koostööpartneritele:
Tartu linn, Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) kohaliku omaalgatuse programm, Tähtvere Puhkepark, MÜLÄ/KÄKK, Tartu Linnamuuseum, Kommipomm, A. Le Coq, Peninuki Napsikoda, Pühaste pruulikoda, VLNDburger, Coop Tartu, Toome kohvik, Kolm Tilli Tänavatoit Tartus, Ehedik, Päästeamet, HuviTera, AS Tartu Veevärk, Trüki- ja paberikunstikeskus TYPA, Paranduskelder, Foodsharing Tartu, Panditops, Emajõe Lodjaselts, Tantsumõmm, Võimlemisklubi Akros, Tartu Kesklinna Kool, Galina Strelovska ja Tartu ukrainlaste kogukond, Tartu Muinaskeskus ja Suure Munamäe Päkapikud, Tantsumõmm, Noorte Kotkaste Tartu Malev, Tähtvere Tantsukeskus, Mustlasansambel Maljarka, Vabalangus, Allikabänd, Kehad, Laulupesa, Ihaste Selts, Tartu Rattaliiklejate Selts, Tartu Kalev, Loodusmuuseum, Tartu Ülikool, OÜ Ceelia, Welco, Rock Music, Stopp OÜ, trükikoda Paar, Roheringi projekti meeskond, KaKo, Tirina autorid ja kaastöölised, Marja mängutänava meeskond, Supilinna päevade vabatahtlikud

Hommikune linnuretk ja Marja mängutänava looduse uurimise tegevused toimuvad koostöös Tartu ROHEringi projektiga, mida kaasrahastatakse LIFE programmist.