Supilinna ettevõtluse küsimustikule vastas 83 inimest, valdav enamus vastanutest peab kohaliku ettevõtluse edendamist oluliseks. Kõige enam tuntakse puudust kohvikust Supilinnas.
Novembri lõpus saatsime Supilinna postiloendi kaudu küsimustiku ettevõtlusest Supilinnas uurimaks, millistest äridest tuntakse praegu Supilinnas puudu ja ehk plaanib keegi ise mõne äriga alustada. Samuti küsisime võimaliku Supilinna e-poe kohta.

Ootuspäraselt vastasid ettevõtluse küsimustikule eelkõige inimesed, kes peavad kohaliku ettevõtluse edendamist oluliseks. Kokku oli neid siiski päris palju (83):Kõik 83 vastajat kirjutasid, millistest äridest või teenustest nad Supilinnas puudust tunnevad. Kõige enam (57 korda) mainiti kohvikut, järgnesid pagar (22 korda), seltsimaja ja lastehoid (kumbki 12 korda). 4 vastajat ei tunne kesklinna läheduse tõttu millestki puudust. Pildil on enam kui ühe korra mainitud märksõnad ja sulgudes mainimiste arv (täpitähed peaks lugedes ise juurde mõtlema):


Kuna kohvikut sooviti kõige enam, olgu siinkohal toodud mõned vastajate mõtted sel teemal:

Üks mõnus ja armas kohvik kuluks küll ära! Selline, kust saaks imehäid küpsetisi ning maitsvat kohvi.

Kohvik, mis rõhutaks supilinlikku olemust - nt mõni lahedas vanas majas olev õige atmosfääriga söögikoht või supi- ja saiabaar (pagari ja söögiäri), kust võiks saada igal hommikul värsket saia-leiba, ka hooajalisi puu- ja köögivilju.

Kohvikust, kuhu korraks kergele einele sisse astuda, mõni amps ja ajaleht või ka raamat kaasa osta. Ideaalis oleks see ka lapsesobralik paik, kus ka pakutav värske ja kvaliteetne.

Teine kuum teema oli pagariäri:

Väike ja armas ja mõnusalt lõhnav pagariäri, kust saab hommikuti värsket saia ning õhtuti kuuma kakaod ja kooki :)

"oma söögipood oma pagariäriga võiks olla ka Tähtvere tänava algusosas (Toome pood oma pakendikaubaga ei tõmba) Selline mõnus iseküpsetav pagariäri ju oli, aga pandi kinni kui väidetavalt euronõuetele mitte vastav.
või siis inimesed võiks soovi korral ise midagi küpsetada ja sildi välja panna, et "praegu saadaval värsked saiad" vms.

Soovitud seltsimaja kujutati ette nt stiilse käimiskohana koos kohviku ning kunsti- ja äristuudiotega või ka kultuuriõhtute toimumiskohana.

Kokkuvõttes tuli mõtteid võimalike äride ja teenuste osas väga palju ning kuna oma äriga alustavatel inimestel võiks neist olla palju abi, panime nad ühte kohta kokku: ettevotlus-Supilinnas.pdf.


OMA ÄRI SUPILINNAS

19 inimest vastas, et on kaalunud oma äriga alustamist Supilinnas ja kolmel inimesel on juba Supilinnaga mingitpidi seotud äri.

Võimalikest ärivaldkondadest mainisid potentsiaalsed ettevõtjad muuhulgas kohvikut, pagariäri või muud söögikohta; õpiabi; stuudio-poodi; taaskasutuspoodi; lastehoidu ja restaureerimist.


SUPILINNA E-POOD

Supilinna e-poe kohta vastati nii:E-poes sooviti muuhulgas müüa kangastelgedel kootud esemeid, illustreerimis- ja joonistustöid, CD-albumeid (ansambel Kruuv), looduslikke ehitusmaterjale, lillekaste, käsitööd, kudumeid, fotosid ja raamatuid.

83-st küsimustikule vastanuist elab 75 Supilinnas, 5 mujal Tartus, 2 mujal Eestis ja 1 veelgi kaugemal. Enamik vastajaid (82%) on 25-44-aastased. Küsimustele vastas kokku 57 naist ja 26 meest.

Lisainfot uuringu kohta küsi Inga Külmojalt: inga.kulmoja[at]ut.ee, 56 483 447.