Viis aastat ilu, rõõmu ja valu. Kakssada viiskümmend tundi filmimaterjali. Üks film.
See lugu juhtus viie aasta jooksul Uue Maailma linnaosas. Aga see oleks võinud juhtuda vabalt ka Amsterdamis, Londonis, kusagil suvalises linnas üle maailma. Uue Maailma Selts sai alguse ideest luua autovaba piirkond Tallinna kesklinnas. Kuidas murda eestlastele omane passiivsus ja luua elusamat linnakeskkonda, kus kodu algaks tänavalt? Vaja on julgust, õnne, palju sõpru, ilusaid-tarku tüdrukuid ja pöörast triksterit. Kurja naabritädi ei ole vaja, tema astub mängu ise.Mitu aastat tagasi Uue Maailma dokfilmi stsenaariumit kirjutades, tekkis paberile ilmutuslik lause: oma teel kohtame politseid ja lilli; veriseid põlvi ja murtuid südameid... Aga kõige lõpus ootab suur auhind? Kas tõesti?

See ei ole ühe linnaosa kroonika, pannkoogifilm. See on film elusatest inimestest, inimsuhetest, kannatusest ja rõõmust. Kuidas hoida aastate jooksul elus oma algseid ideaale. Kuidas elada nii, et maailm ja ühiskond ei kodustaks loovat kaost?

Uus Maailm on nagu suur ja värviline sahk, mis sõidab läbi elusõnniku, et rajada teed miljonitele, kes tulevad pärast neid, üleni valges. Elagu uus ja igavesti uuenev maailm!

Tootja: Kuukulgur Film

Rahastajad EFSA, Kultuurkapital

Filmi režissöör: Jaan Tootsen

Operaatorid: Mihkel Soe, Jaan Tootsen, Jaak Kilmi

Stsenaristid: Jaan Tootsen, Jaak Kilmi

Monteerijad: Marta Pulk, Jaan Tootsen

Heli: Horret Kuus

Produtsent: Jaak Kilmi
Kinodes alates: 7.10.2011
Filmi pikkus: 1h 28 min

Allikas: Forumcimenas