Kahe nädala pärast algava Tartu vanima linnaosafestivali, Supilinna päevade tänavused märksõnad on kohalik omaalgatus ja ühistegevus, ohutu ja säästlik eluviis, subkultuurid ja folkloor.
IX Supilinna päevad pakuvad 22.–24. aprillini Tartus mitmekesist kultuuri- ja meelelahutusprogrammi, mis kulmineerub 24. aprilli platsifestivaliga Supilinnas. Laupäevasel muusikarohkel platsifestivalil on mõeldud ka lastele ja noortele ning peaesineja on eesti-ukraina folkbänd Svjata Vatra.

„Kohalik leht Supilinna Tirin sai just trükivalmis. Vaatamata Supillinna ohustavale kõrgele veetasemele Emajões kulgevad ettevalmistused plaanipäraselt“, kinnitas ürituste projektijuht Kristi Lillo.

Neljapäeval, 22. aprillil peetakse Supilinnas koristustalgud. Reedel, 23. aprillil kutsub Supilinna Selts linnarahvast Raekoja platsi iga-aastast tasuta suppi sööma ja seejärel Supilinna avastama. Samal päeval saab Tartu kesklinna kohvikutes tellida Supilinna päevade erimenüüst suppe ning platsile seatakse üles kõnepost.

Festivali põhipäeval, laupäeval, 24. aprillil mahub rohkesti Supilinna sõpru platsifestivalile Kartuli-Oa tn nurgal, kus tegevust jätkub keskpäevast hilisõhtuni. Supilinna Selts soovitab jätta autod koju ja tulla kohale jalgsi või rattaga, mille saab jätta valvega tasuta rattaparklasse.
Kogu laupäeva kostab suurelt lavalt elavat muusikat ning vahepeal saab kuulata vestlusringi „suppkultuuridest“, mida juhib Rein Pakk. Üles astuvad udmurdid, õhtu lõpetab aga eesti-ukraina folkbänd Svjata Vatra, kes loob silla rahvamuusika ja tänase päeva ning eri kultuuride vahel.

Töötubades saab õppida uste ja mööbli restaureerimist, küsida nõu maja soojapidavuse kohta, vaadata näitust, teha käsitööd ja tantsida rahvatantse. Kavas on menukad täika, raamatumüük ja rohevahetus. Infotelkidest saab nõu sellistel teemadel nagu keskkonnasäästlik mõttelaad ja ohutus puitlinnaosades. Lõuna-Eesti Päästekeskus on kohal ka tänavu ning näha saab tuld ja selle kustutamist. Külla tulevad Karlova Selts Tartust ja Uue Maailma Selts Tallinnast.

Platsifestivali ajal toimub Jõmmu lodja juures töötuba ning lodja sõidud jõel.

Platsifestivali avamisel kuulutatakse välja Supilinna tänavune parim maja.

Toetajad ja koostööpartnerid: Tartu linn, EASi kohaliku omaalgatuse programm, Eesti Kultuurkapital, AS Põltsamaa Felix, A. Le Coq, SA Tähtvere Puhkepark, Tartu Valla Kommunaal OÜ,  Stroman OÜ, Kubi Tartu Maraton, MTÜ Emajõe Lodjaselts, AS Pere, OÜ Lusikas, Naiskodukaitse Tartu ringkond, Tähtvere  Tantsukeskus, Tartu Arsise Kellade Kool, TÜ botaanikaaed, Lille maja, Edicy, MTÜ Musaklubi, Lõuna- Eesti Päästekeskus, liikumine ”Eesti rattarikkaks”, Säästva Renoveerimise Infokeskus, Karlova Selts.


Kõik Supilinna sõbrad on teretulnud vabatahtlikena appi ja korralduskogemust saama.

Lisateave:
MTÜ Supilinna Selts www.supilinn.ee
Kristi Lillo
Supilinna päevade projektijuht
tel 5558 4550
kristi.lillo@gmail.com